Průmyslové nůžky jsou zkonstruovány a vyrobeny tak, aby splňovaly nadstandardní nároky uživatelů v průmyslových provozech, jako je například využití během celé směny a stříhání velmi pevných materiálů. Dodáváme i nůžky určené pro speciální tkaniny, např. kevlar.

Ty nejkvalitnější nůžky jsou stále vyráběny klasickým kováním z velmi kvalitních druhů oceli, mohou mít navíc čepele potažené keramickou vrstvou oxidu křemíku a často jsou opatřeny mikrozoubky, které zvyšují účinnost při střihu náročných materiálů.

Kromě prodeje nabízíme i broušení a repase nůžek, včetně provedení s mikrozoubky.

PŘEJÍT DO E-SHOPU

KATEGORIE

Průmyslové nůžky jsou vyvinuty tak, aby splňovaly nadstandardní nároky uživatelů.

Ty nejkvalitnější nůžky mají čepele potaženy keramickou vrstvou oxidu křemíku, nebo jsou jejich břity vyrobeny z nejodolnější kalené oceli.

Častou součástí jsou mikrozoubky, které zvyšují účinnost při střihu náročných materiálů. S našimi průmyslovými nůžkami dosáhnete nejlepších výsledků a přesnosti při střihu všech materiálů a to i díky různé délce břitů.

PŘEJÍT DO E-SHOPU
Hledáte kvalitní krejčovské nůžky, které vám umožní ustřihnout potřebnou část látky?

Pak jste na správném místě. V našem e-shopu vám nabízíme širokou škálu krejčovských nůžek, ze kterých si určitě vyberete.

V nabídce najdete nůžky Robuso Solingen a Kretzer Solingen, které jsou kvalitní a odolné proti otupení.

Většina nůžek splňuje i nejvyšší nároky na kvalitu rukojetí, jež jsou uzpůsobené proti vzniku otlakům v dlaních. Vybírat můžete nůžky různých délek, od těch nejkratších s břity dlouhými pouhé 3 cm po ty nejdelší, jejichž břity dosahují k 10 cm.

Všechny typy námi nabízených nůžek z vás udělají krejčovské profesionály.

PŘEJÍT DO E-SHOPU

V dnešní době moderních technických textilií jsou však již klasické krejčovské nůžky pro celou řadu aplikací nevyhovující.

Jejich místo nahrazují speciální průmyslové nůžky, které obstojí při zpracování i těch nejkomplikovanějších materiálů a látek.

U profesionálních nůžek na technický textil je samozřejmostí vysoce kvalitní ocel, která se vypořádá i s těmi nejnáročnějšími textilními materiály.

Většina nůžek je vyrobena z kvalitní uhlíkové oceli nebo nerezové oceli.

Využít je můžeme např. na tkaniny a vlákna: kevlar, aramid, twaron, skleněná vlákna apod.

PŘEJÍT DO E-SHOPU

Častým požadavkem u nůžek bývá bezpečnost, díky níž můžeme nůžky půjčit do ruky i dětem. I v tomto případě si v našem e-shopu určitě vyberete.

Typickým znakem bezpečnostních nůžek je zaoblená špička, která vás i vaše děti ochrání před nepříjemným píchnutím a zároveň zvyšuje odolnost nůžek v případě jejich pádu.

Bezpečnostní nůžky jsou celé vyrobeny z kovu a u některé modely disponují pogumovanou rukojetí. Do této kategorie řadíme i záchranářské nůžky, které by měly být součástí každé autolékárničky.

PŘEJÍT DO E-SHOPU
Nůžky na obstřihávání materiálu jsou praktickou pomůckou pro dokončovací práce nebo vedení ozdobných lemů.

Upravené čepele bez námahy vytvoří pravidelnou linii, která oddělí materiál a zároveň jej upraví proti uvolnění vláken a třepení. Linii vedenou zoubky můžete vybírat v několika provedeních.

Ergonomicky tvarované rukojeti pomáhají přesně vést směr nůžek, ať už zpracováváte dlouhé rovné linie nebo vedete nůžky v náročném tvaru podél šablony.

Řemeslnické univerzálně použitelné nůžky jsou vhodné na stříhání téměř jakéhokoliv materiálu. Ideální jsou pro stříhání papírů, látek, folií, tapet a podobně.

Ve variantách můžete vybírat nůžky s různě dlouhou čepelí i podle speciálních požadavků. V nabídce jsou zastoupeny i nůžky pro zpracování kevlaru a dalších technických vláken, nůžky na podlahové krytiny, nůžky dokončovací nebo tvarovací.

U řady produktů je dostupná také úprava pro leváky.

PŘEJÍT DO E-SHOPU
Nůžky cvakačky využívají speciální tvar, který perfektně sedne do ruky.

Bez složitého vedení dokážou nůžky realizovat jemný střih, rychlá opakování střihu v drobném rozsahu a jsou vhodné pro práci s jemnými materiály.

Při zpracování textilu se nůžky cvakačky používají pro párání špatně vedených švů, při opravách nebo při vytvoření jemných průstřihů.

Nůžky mají ostré konce pro zachycení jemných vláken a zabránění poškození okolní tkaniny.

Nabízené produkty jsou vyrobené z kované, kalené a poniklované oceli s vysokým obsahem uhlíku. Břity si zachovávají vysokou ostrost i při častém používání.

Jsou i vhodné pro běžné tkaniny. V nabídce můžete vybírat i nůžky upravené pro speciální technické tkaniny a vlákna jako je např. Carbon, Kevlar, Twaron, Rayon, geotextilie.

PŘEJÍT DO E-SHOPU
Nůžky s mikrozoubky využívají speciálně upravený břit pro rychlejší a přesnější vedení střihu.

Jsou vhodné pro stříhání jemných nebo vysoce hladkých povrchů. Oba břity, nebo jen jeden z břitů je upravený sérií jemných zoubků, které zachytí povrch materiálu a při každém pohybu brání podklouznutí.

Látka se při střihu nekrčí a střih je s minimální námahou vedený v přesném směru.

Nůžky s mikrozoubky můžete vybírat v řadě velikostí i dalších úprav. Lehké a pevné materiály garantují vysokou pevnost a odolnost břitů. Nůžky si zachovávají dlouhou životnost i při frekventovaném používání.

Mikrozoubky nepoškodí materiál, nemají vliv na čistotu a přesnost střihu. Podrobnou technickou specifikaci i rozměry nůžek uvádíme u všech nabízených produktů.

PŘEJÍT DO E-SHOPU
Nůžky patří k běžnému vybavení kanceláře, školní třídy i domácnosti.

V široké nabídce můžete vybírat nůžky podle délky ostří, v různém zpracování rukojeti i s variabilním zakončením.

Univerzální nůžky vyberete přesně podle konkrétních potřeb. Nůžky z nerezové oceli zajistí pevný a ostrý řez bez otřepených okrajů.

Pogumovaná rukojeť nebo rukojeť z tvrzeného plastu usnadňuje manipulaci. Velikost i tvar rukojeti můžete volit v uzpůsobení pro pravou i levou ruku. Vždy vám zajistí přesnou a bezpečnou manipulaci.

PŘEJÍT DO E-SHOPU

Skvělé nůžky na kabely značky Solingen Kretzer FINNY nabízíme ve dvou variantách, a to se zaobleným koncem, nebo zakončené špičkou.

V obou variantách je rukojeť pogumovaná tak, aby mírnila možný vznik otlačenin. Základním znakem nůžek na kabely je jejich nižší hmotnost, která však neovlivňuje účinnost stříhání.

Dále tento typ nůžek obsahuje zoubky, které pomáhají právě při přestřihávání kabelů, ale zároveň zvyšují možnosti jejich využití. Nůžky na kabely můžete využívat při stříhání květin, drátů nebo kůže. Jistě vás nepřekvapí, že délka břitů patří k těm nejmenším, pohybuje se okolo 3-4 cm.

PŘEJÍT DO E-SHOPU
V naší široké nabídce naleznete také nůžky na plech značek Kretzer Solingen, Robuso Solingen, Rostex nebo Stanley.

Jsou vhodné pokud pracujete s plechem, potřebujete z něj něco vystřihnout nebo dokonce z plechu dokonce i něco vytvořit. Nůžky na plech lze zakoupit jak pro praváky, tak i pro leváky.

Jejich základním znakem je značná ostrost břitů. Výhody nabízí nůžky na plech s pogumovanou rukojetí, která chrání vaše ruce před vznikem mozolů.

V naší nabídce naleznete hned několik typů nůžek na plech :

 • rovné
 • vystřihovací
 • vykružovací
 • vyosené
 • převodové nůžky na plech
PŘEJÍT DO E-SHOPU

Nabízíme také nůžky pro leváky, které mají držadla i čepele speciálně vytvořeny tak, aby se levákům s nimi hezky a bez problémů pracovalo.

PŘEJÍT DO E-SHOPU

Terapeutické nůžky jsou lehké ocelové nůžky, splňující požadavky příznivé ceny a vyšší kvality.

Tyto speciální terapeutické nůžky jsou ideální zejména pro osoby s poruchou jemné motoriky a děti předškolního věku.

Přední oka rukojetí jsou určené pro děti nebo pacienty, zadní pro učitele nebo terapeuta, který tak může pomoci při vedení střihu.

Nůžky jsou vyrobené z vysoce kvalitního materiálu.

Speciální broušení nůžek umožňuje přesný střih a ergonomicky tvarovaná rukojeť z plastu je zárukou pohodlného používání.

PŘEJÍT DO E-SHOPU
U nás můžete zakoupit také sety nůžek za zvýhodněnou cenu.
PŘEJÍT DO E-SHOPU

V této kategorii nabízíme velmi kvalitní nůžky na nehty, kůžičku nebo kombinace obojího.

PŘEJÍT DO E-SHOPU

Dokonale přesné zpracování pryže, kůže a PVC krytin vám umožní speciálně uzpůsobené elektrické nůžky.

V nabídce vám předkládáme kvalitní zařízení pro ruční práci ve variantách provozu na výkonné aku články, nebo se zapojením do sítě.

Střižný efekt vzniká pohybem horního nože proti pevnému dolnímu noži, čímž se účinně předchází navinutí řezaného materiálu. Při práci vždy zůstává volný výhled, nedochází k prodlevám a střih je dokonale provedený.

Vybírat můžete kompletní elektrické nože, ale i náhradní střihací hlavy elektrických nůžek pro rovný i zahnutý střih, náhradní články a další doplňky pro efektivní práci. Kvalitní náčiní vám pomůže s provedením střihu bez nerovností a roztřepených okrajů.

PŘEJÍT DO E-SHOPU

BROUŠENÍ NŮŽEK – odborně, rychle, ekonomicky u nás v provozovně

Po přijetí nůžek k přebroušení postupujeme následujícími kroky:

1) Posuzujeme stav doručených nůžek

 • stav nůžek umožňuje dosáhnout 100% stavu (následují další kroky, rozebrání…),
 • stav nůžek neumožňuje dosáhnout 100% stavu, ale nůžky mohou být po přebroušení podmínečně použitelné (oprava je konzultována se zákazníkem),
 • opotřebení/poškození nůžek neumožňuje jejich uvedení do provozuschopného stavu (nůžky jsou vráceny zákazníkovi).

2) Demontáž

 • nůžky jsou rozebrány na jednotlivé díly, vyčištěny a jsou z nich odstraněny nečistoty, stopy koroze atp.

3) Montáž

 • nůžky jsou smontovány, nadměrně opotřebené drobné díly (podložky, šrouby) jsou vyměněny.

4) Broušení ostří

 • provádíme na brusném kamenu vhodné zrnitosti, abychom vyloučili možnost přehřátí ostří, využíváme velmi nízké otáčky a současně je brusný kámen chlazený vodou
 • standardně obnovujeme originální geometrii ostří, na základě požadavku zákazníka však můžeme geometrii ostří upravit tak, aby lépe odpovídala individuálním požadavkům.

5) Zoubkované ostří

 • mikrozoubkované ostří usnadňuje stříhání materiálů ze syntetických vláken, jako je polypropylen, skelná vlákna, aramid atp., protože zabraňuje sklouzávání materiálu po břitech nůžek – stříhání je pak mnohem pohodlnější a přesnější
 • původní zoubkování je zcela odstraněno v předchozím kroku (broušení ostří) a nabroušené ostří je opatřeno úplně novým zoubkováním.

6) Závěrečná kontrola

 • ověřujeme, zda nůžky stříhají bez závad – od začátku až po špičky, hladce, bez zadrhávání a střih je přímý a kvalitní. Případné závady jsou odstraněny. Cílem je, aby nůžky stříhaly „jako nové“.

7) Expedice

 • Nůžky, které úspěšně prošly závěrečnou kontrolou jsou jemně namazány ve styčných plochách a nakonzervovány. Následuje předání nůžek k expedici.
CENÍK BROUŠENÍ NŮŽEK
Nůžky na technické textilie

Nezávazná kalkulace ZDARMAPošlete nám poptávku!

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.